DUK

Ar būtinas siuntimas norint paguldyti žmogų į Jūsų ligoninę?

Registruojantis privaloma turėti teisės aktų nustatyta tvarka galiojantį ir tinkamai įformintą siuntimą paslaugoms gauti. Jei paciento siuntimo sąlygos neatitinka teisės aktų nustatytos tvarkos (nepagrįstos stacionarizavimo indikacijos, pacientas yra nepilnai ištirtas, stacionariniu gydymu norima spręsti socialines problemas, kitos sąlygos, darančios žalą PSDF biudžetui ar pan.), tokiu atveju pacientas gali būti neregistruojamas. Apie situaciją informuojamas pacientas ar jo atstovas, slaugos skyriaus vedėjas ir siuntimą išdavusi asmens sveikatos priežiūros įstaiga.

Kas gali išduoti siuntimą slaugos ir palaikomojo gydymo/paliatyviosios pagalbos paslaugoms?
Siuntimą slaugos ir palaikomojo gydymo/paliatyviosios pagalbos paslaugoms gali išduoti asmens šeimos gydytojas poliklinikoje (siuntimas galioja 6 mėnesius) arba ligoninėje asmenį gydantis gydytojas, jeigu paciento būklė atitinka teisės aktų reikalavimus, užpildydamas formą E027 „Medicinos dokumentų išrašas / siuntimas“.
Kaip vyksta pacientų lankymas?
Pacientų  lankymas  vyksta kiekvieną dieną nuo 11:00 iki 14:00 val. ir nuo 17:00 iki 20:00 val. Su lankymo tvarka galima susipažinti ligoninės interneto svetainėje https://www.panslauga.lt skiltyje „Pacientams/lankytojams“ bei ligoninės patalpose. Keičiantis epidemiologinei situacijai, lankymo tvarka gali būti keičiama.
Kaip užsiregistruoti slaugos ir palaikomojo gydymo/ paliatyviosios pagalbos paslaugoms?
Pacientai ar jų atstovai turi galimybę iš anksto registruotis paslaugoms gauti atvykus į Įstaigą darbo valandomis (darbo dienomis nuo 8.00 val. iki 15.00 val.) arba telefonu 8 613 05325. Registruotis ir/ar pateikti rūpimus klausimus galima ir el. paštu [email protected] Kitą darbo dieną įstaigos atsakingas asmuo susisiekia su pacientu ar jo atstovu el. pašte nurodytais kontaktais (telefonu arba el. paštu).
Ar slaugos ir palaikomojo gydymo/paliatyviosios pagalbos paslaugos yra mokamos?

Slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugos draustiems asmenimis nemokamos 120 kalendorinių dienų per kalendorinius metus. Paliatyviosios pagalbos paslaugos draustiems asmenimis teikiamos nemokamai be trukmės apribojimo.

Kaip sudaroma pacientų eilė?

Pacientų eilė sudaroma bendru chronologiniu registracijos pateikimo principu (anksčiau užregistruotas pacientas – anksčiau gauna paslaugą). Pirmumo teise įstaigoje stacionarizuojami asmenys, siunčiami stacionarinei paliatyvąjai pagalbai bei onkologine liga sergantys asmenys, kuriems reikalingas nuskausminantis gydymas injekcijomis. Pacientai iš antrinio lygio stacionarinio gydymo ir iš ambulatorinio gydymo grandies registruojami į atskiras srautų valdymo eiles (Ataskaitoje pacientų eilės žymimos atitinkamai „Iš stacionaro“ ir „Iš namų“). Prioritetine tvarka stacionarizuojami pacientai iš antrinio lygio stacionarinio gydymo etapo (pilnai baigus aktyvų gydymą), kuriems būtinas palaikomasis gydymas stacionare ir stacionarinė slauga.

Dėl kokių priežasčių pacientas gali būti išbraukiamas iš eilės?
  • paciento ar jo atstovo prašymu;
  •  stacionarizavimo atsisakymas daugiau kartų, negu nustatyta;
  • neatvykimas stacionarizavimui sutartu laiku;
  • pacientas stacionarizuojamas aktyviam gydymui;
  • pacientas apgyvendinimas globos įstaigoje;
  • pacientui mirus.
Kokius dokumentus turi turėti pacientas atvykdamas į ligoninę?
Pacientas su savimi privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir turi pateikti kitus turimus dokumentus, įrodančius socialinį draustumą ar specialiųjų poreikių lygį (neįgaliojo pažymėjimas, pensininko pažymėjimas, specialiųjų poreikių nustatymo pažyma.
Ar Ligoninėje teikiama dvasininko pagalba (paslauga)?

Dvasininką kviečia paciento atstovai, kurie informuoja palatos bendrosios praktikos slaugytoją apie numatomą dvasininko vizito laiką.

Kada pacientas yra išrašomas į namus?

Pacientai iš Ligoninės išrašomi, kuomet paciento būklė yra pagerėjusi ir atitinka mažą ar vidutinį slaugos paslaugų poreikį (nebelieka indikacijų paslaugos tęsimui palaikomojo gydymo ir slaugos stacionare); išnaudojus kalendorinių metų paslaugos, apmokamos iš PSDF biudžeto lėšų, teikimo dienų limitą; kai pacientas siunčiamas ir perkeliamas gydytis į kitą sveikatos priežiūros įstaigą; kai perkeliamas gyventi į ilgalaikės socialinės globos įstaigą; pacientui pačiam reikalaujant; grubiai pažeidus įstaigos vidaus tvarkos taisykles.

Automobilių parkavimas

Lankytojai automobilius gali parkuoti aikštelėse prie Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios.
Ligoninės teritorijoje esanti parkavimo aikštelė skirta darbuotojų ir aptarnaujančiam transportui.



Susisiekite su mumis